Květen 2015

BLÍŽÍ SE OTEPLENÍ

5. května 2015 v 17:18 | tanatex
Někteří z nás již přemýšlejí nad novým vymalováním buď jen některé místnosti nebo celého bytu. Pokud si nevíte rady, máme tu pro Vás pár typů...
Studenější barvy - modrá či zelená, "ochladí" teplé místnosti orientované na jih a jihozápad. Interiér také opticky rozšíří a osvěží, přitom nepoutají pozornost a nechají vyniknout nábytek a doplňky.
Teplejší barvy (červená, oranžová, žlutá) naopak využijete na severní straně. Teplé barvy interiér opticky zmenšují, ale přitom oživují.
Tmavé, syté odstíny zúží místnost, přidají ji na klidu a reprezentativnějším vzhledu. Pozor ale na stropy, kde může dojít k pocitu "padání stropu". Využití sytých odstínů tak využijete pouze u vysokých stropů.
Světlé odstíny interiér provzdušní a rozšíří.
Nápaditost a intenzitu zvýší větší kontrast a kombinace teplých a studených barev.
Pokud nemáte zcela rovné rohy, pak vázání sousedních barev můžete oddělit rámečkem v doplňkové barvě (například bílé) zhruba 5-10 cm širokým.
Nenechte se ovlivňovat
Najděte si barevnou kombinaci sami. Jen vy a vaši blízcí znají místa, kde je vám dobře. Využijte barvy těchto míst a přeneste je do interiéru. Návrhy odborníků v interiérových nebo architektonických studiích využijte tehdy, pokud z nich máte dobrý pocit.
Nenechte se přesvědčit, že bílá není moderní. Bílá barva má v interiérech své tradiční místo, zároveň může být kombinována s libovolným odstínem ostatních barev.
Použijete-li moderní trendy barvy, musí odpovídat vašim představám. Taky si neobarvíte hlavu na zeleno a nevezmete si na sebe fialovou košili jen proto, že módní návrháři tvrdí, že je to moderní.
Nebo už máte vymalováno a chystáte se nakoupit nějaké stylové povlečení? Třeba si vyberete právě u nás... Dejte like naší firmě a budeme Vás pravidelně informovat o novinkách v interiérech, tak třeba i materiálech a vzorech.